Öğretmenlere 21. yy becerileri eğitimi

Bursa Hilton Convention Center217;da gerçekleştirilen seminere Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Marmara Direktörü Mehmet Yıldız, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Sinem Vatanartıran, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile çok sayıda öğretmen katıldı. Seminerde hayat ve kariyer becerileri, 21. asır becerileri ve öğrenme, bilgi, medya ve teknoloji becerileri, 21. asır temaları ve temel dersler, standartlar ve değerlendirmeler ile öğrenme ortamları başlıkları ele alındı.
Seminerde konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, “Biz Bursa’yı çok sevdik, yapacağımız işleri anlatmaya ilk Bursa’dan başlıyoruz. Tabii ki bunda milli eğitimin tesiri çok büyük. Biz her zaman eğitim diyoruz ve her zaman eğitimi konuşuyoruz. Yalnızca bizler değil, bütün dünya eğitimi konuşuyor. Zira 21. yüzyılda eğitimin nasıl olması gerektiği ile alakalı yalnızca eğitimciler değil, iş adamları da, politikacılar da, değişim ve dönüşüm vakiti geldiğini düşünüyor. Daimi eğitim problemini gündeme getiriyorlar. Biz Türkiye”de büyük bir eğitim grubu olarak Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın da en üst sıralarında yer alan bir müessese olarak, dünyanın neresinde yenilik ve değişim varsa ülkemize getirmeye çalışıyoruz. Bunlardan en önemlisi, 21. asır becerileri nedir, bunu çocuklarımıza nasıl kazandırırız ve bu eğitimleri öğretmenlerimiz nasıl verebilir hususudur. Şunu biliyoruz ki, artık eğitimsiz kalkınma olası değil. Türkiye’nin bugün milli geliri 3 bin dolardan 10 bin doalara çıktı, lakin 10 bin dolardan 20 bin dolara çıkışı evvelki gibi kolay olmayacak” diye konuştu.
Öğretmenlere yönelik eğitim seminerleri, Bursa’dan sonra 12 Nisanda İzmir, 26 Nisanda Adana, ve 17-24 Mayısta İstanbul’da yapılacak.

Bir önceki yazımız olan YGS tecrübesi gerçeğini aratmadı başlıklı makalemizde aratmadı, denemesi ve gerçeğini hakkında bilgiler verilmektedir.