‘Öğrenciler içlerindeki Einstein’ı keşfediyor’

Anabilim Eğitim Kurumları, ananesel Anabilim Günü etkinliği ile yüzlerce öğrenci ve veliyi bir araya getirdi. Yalnızca bilimin konuşulduğu ve bilimi eğlence ile buluşturan organizasyonda projeler, birbirinden çekişmeli yarışmalar ve bireysel öğrenci performansları yer aldı.
Anabilim Eğitim Kurumları Matematik Zümresi ve Fen Bilimleri Bölümü’nün öncülüğünde gerçekleşen ve öğrencilere derslerde öğrendiklerini deneyimleyerek projeye dönüştürme imkânı veren Anabilim Günü’nde mancınık yarışmasının yanı sıra Fen ve Matematik atölye çalışmaları, bilim kurgu kısa film yarışması, proje sunumları ve ilmi gösteriler, bu özel günde öne çıkan etkinlikler oldu.

“MERAK DUYGUSUNUN PEŞİNDEN GİDİYORUZ”
Ataşehir Merkez Kampüs’te geniş bir katılımla yapılan ananesel Anabilim Günü ile alakalı konuşan Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç, “Çocukları bilimle tanıştırmada en iyi zaman onların etraflarındaki dünyayı merak etmeye başladıkları dönem olan ilkokul çağıdır. Okulumuz, çocukların bu tabii meraklarından faydalanarak, onların temel ilmi süreç yeteneklerini yaparak ve yaşayarak geliştirebilecekleri eğitim ortamları sunuyor. Öğrencilerimizle birlikte merak duygumuzun peşinden gidiyoruz. Öğrenmeyi soyuttan somuta taşımayı hedefleyen Anabilim Eğitim Kurumları, kendi kitaplarıyla zenginleştirilmiş özgün eğitim müfredatı ile öğrencilere bilimi sevdirerek içlerindeki Einstein’ı keşfetmeleri için ehemmiyetli bir fırsat sunuyor” dedi.
Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi ile akademik işbirliği içinde bulunan Anabilim okulları, proje geliştirme ve sürdürmede bu müesseselerin bilgi birikiminden de yararlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Üniversitelilerden huzurevi sakinleriyle kahve molası başlıklı makalemizde haber, haberler ve huzurevi hakkında bilgiler verilmektedir.