KLÜ su sporları kulübü ilk etkinliğini gerçekleştirdi

Trakya Üniversitesi Sualtı Sporları Topluluğu’nun Uzman Eğitmeni Özkan Arsu tarafından verilen eğitimle öğrencilere su altı ile alakalı bilgi verildi. Eğitimde öğrencilerin su altı sporlarında var olan branşların tanıtımı ve hayattaki öneminin yanında, su altı ekipmanları, su altında haberleşme gibi konulara yer verildi.

Kulübün eğitim faaliyetlerinin, temel dalış eğitiminin hemen peşinden uzmanlık eğitimleri ve diğer su sporları branşlarında devam edeceği kaydedildi. Spor hocası Hasan Kırnaz’ın eşliğinde çalışmalarına devam eden, su altı ve su üstü sporlarını yüzme, su topu, ruby, monopalet, serbest dalış, aletli dalış, su altı fotoğrafçılığı, kano, rafting, kürek gibi branşlarda, spor ahlakına, disiplinine sahip sıhhatli nesillerin yetişmesine yardımcı olmak, amatör spor faaliyetlerinde disiplini sağlamak, geliştirmek ve sevdirmek emeliyle kurulan KLÜ Su Sporları Kulübü, su sporlarında ilmi çalışmalar içinde bulunmak, öğrenci ve üyelerin sosyal, kültürel, sportif ve akademik gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor.

ŞAHİN GİN
KIRKLARELİ

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere sınav öncesi moral motivasyon semineri başlıklı makalemizde haber, haberler ve moral hakkında bilgiler verilmektedir.